úvod      o společnosti      vydáváme      kontakty    předplatné      zprávy      inzerce      volná místa
 
english version   
 


   Společnost Omega Publishing Group, s.r.o., vznikla v roce 1998. Jejím prvním vydávaným titulem byl odborný časopis o spotřební elektronice s názvem Hi-Fi, který převzala od vydavatelství Audio V. Během následujících dvou let se časopis natolik dobře etabloval na trhu, že v průběhu roku 2000 začíná společnost hledat cestu, jak rozšířit svoji vydavatelskou činnost na širokém poli domácí zábavy. Krokem k tomu se stává spojení s vydavatelstvím Art Consulting, s.r.o., na podzim roku 2000.


   Společnost Art Consulting, s.r.o., byla založena v roce 1993. Její první publikací byl měsíčník o počítačových hrách Score. Již v polovině roku 1994 se časopis Score stal nejprodávanějším titulem s touto tématikou na českém trhu. Toto prvenství si udržel dodnes. Penetrace časopisu Score na trhu je vyšší, než jakéhokoliv jiného časopiseckého titulu podobného zaměření v Evropě.


   V roce 1997 začíná společnost Art Consulting, s.r.o., vydávat další titul, tentokrát věnovaný herní konzoli. Je to Playstation Magazín v licenci britského vydavatelství Future Publishing. I u tohoto magazínu se opakoval úspěch podobný časopisu Score: Po uplynutí jedenácti měsíců od vydání prvního čísla dosáhl měsíční prodej OPSM 15.000 kusů a o rok později až 22.000 kusů - každý třetí majitel konzole Sony Playstation si tak pravidelně kupoval OPS Magazín.

 

   O osmnáct měsíců později společnost Art Consulting, s.r.o., expanduje na trhu uvedením časopisu s tematikou nových technologií a domácí zábavy - T3. Časopis T3 je vydáván opět v licenci s britským Future Publishing. Krátce poté následuje v únoru 2000 rovněž licenční filmový titul Total Film.


   V roce 2000 dochází ke spojení obou vydavatelských společností. Společnost Omega Publishing Group, s.r.o., se po této fúzi okamžitě stává jedním z největších tuzemských vydavatelů časopisů v oblasti domácí zábavy.


    Původně vydávaný časopis o audiovizuální technice Hi-Fi je vzhledem k požadavkům trhu rozdělen na časopisy dva: Audio a VideoDomácí kino. Nedlouho potom společnost rozšiřuje své portfolio o dva další nové časopisy: TipStation a Classic Rock. Nejnovějšími přírůstky do rodiny časopisů společnosti Omega Publishing Group, s.r.o., jsou: dvouměsíčník věnovaný veškerému dění okolo filmu na DVD magazín DVD Movie a časopis o digitální fotografii a digitálech vůbec Digitální Foto a časopis o italské kuchyni LA CUCINA ITALIANA. Nejnovějším vydávaným titulem v řadě je časopis Víno & Styl.


    Tím ovšem nejsou vydavatelské ambice společnosti zdaleka vyčerpány, a tak se již dnes můžete těšit na další nové tituly, jejichž cílem bude i nadále být spolehlivými a objektivními průvodci volným časem čtenářů.


Copyright 2002 OMEGA PUBLISHING GROUP s.r.o. Designed by vidia-design  |  Hosting: ALMEO s.r.o.